O oplatcích

Složení

Oříškové Obsahují mimo jiné čerstvé máslo a pražené lískové oříšky (průměrně 8 %). Pro lepší představu uvádím, že v každém oříškovém oplatku o ø 180 mm (měl by vážit 25 gramů) je asi 1 postrouhaný velký pražený lískový oříšek a přibližně tolik moučkového cukru jako váží 1 kostka. Kompletní složení: pšeničná mouka, cukr, lískové oříšky (8 %), máslo, 100% tuk, sušené mléko a žloutky, sůl, amonium (E503 - někdy se říká cukrářské droždí), aroma a vanilka.

Kakaové Obsahují rovněž čerstvé máslo a kakaový prášek holandský Bensdorp (7,9 %). Moučkového cukru je v kakaových oplatcích stejné množství jako v oříškových. Kompletní složení: pšeničná mouka, cukr, kakao (7,9%), máslo, 100% tuk, sušené mléko a žloutky, sůl, amonium (E503).

Po 17-ti letech výroby jsem přešel na mouku od pana Františka Křepely ze Střížovského mlýna a nemohu si ji vynachválit. Mouky vřele doporučuji i na výborný chléb. Máslo upřednostňuji Jihlavské.

Odkaz:

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/249132-kouzelne-ucinky-orechu-nektere-pomahaji-hubnout-jine-jsou-prevenci-proti-rakovine.html

Podřízené stránky (2): Básničky psané srdcem Fotky